3DCatia Blog Bölümü
CATIA HABER VE MAKALELER

Zuken Board Interchanger-Eşzamanlı Mekanik ve PCB Tasarımı

Ağustos 17th 2009 3dcatia.com Tüm Makaleler, Catia V5 Makaleleri

Modern CR-5000 PCB tasarım ve onaylama platformu tedarikçisi olan Zuken, yakın dönemde, interaktif PCB tasarım uygulamalarını CATIA V5 ile birleştirebilmek için Dassault Systèmes ile ortaklık kurmuştur. Böylece doğru, eş zamanlı mekanik ve PCB tasarımları ortaya konabilir.

Zuken’ın çözümü, “ilk seferde doğru tasarım” anlayışını ortaya koyar ve bu anlayış sayesinde, ECAD düzenlemesi sırasında belirlenememiş 3D konularndan kaynaklanan tekrar tasarım ihtiyacı ortadan kalkar. CATIA V5, Board Designer, CR-5000 çözümünün entegre edilemesi, Board Interchanger interaktif arabirimi ile mümkün olmuştur. Board Interchanger, tam bir CATIA V5 workbench olarak kurulmuştur. Bu da, CR-5000 Board Designer ile doğrudan bir bağ kurulmasına izin verir ve böylece, CATIA V5’de bulunan tüm materyal özellikleri ile Board Designer düzenleme yapısına ulaşmak kolaylaşır.

Board Interchanger, elektronik parçalrın gerçek 3D zemin düzenlemesine izin verirken, kılıf, parça veya diğer PCB’ler arasında çakışma olup olmadığının kontrolünü de yapar. Bu da, CATIA V5, 3D mekanik çalışması kapsamında, interaktif bir elektronik tasarım çevresi ortaya çıkarır.

Eş zamanlı elektronik ve mekanik PCB tasarımları, zemin düzenlemesini iyileştirirler. Tasarım yinelemeleri minimuma indirilir, ilk seferde doğru tasarıma ulaşılırken, kompleks mekanik ürünlerin bile üretimi mümkün olabilir.

zuken_board_catia_3d

Kaynak (Source) :

Dassault Systemes, www.3ds.com

ZUKEN., www.zuken.com

Lothar.Berger@Zuken.de

Orjinal Metin (Text) : www.3ds.com/contactmag-extra

Subscribe Share/Save/Bookmark


1 Yorum
“Zuken Board Interchanger-Eşzamanlı Mekanik ve PCB Tasarımı”
Avatar
student grants

Wow this is a great resource.. I’m enjoying it.. good article
GerekliGerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylas

Paged comment generated by AJAX Comment Page

Dassault Systèmes ile stratejik bir ortaklık çerçevesinde, Productivity Engineering (Verim Mühendisliği), müşterilerin elektronik tasarım verisi ile sürecini ENOVIA ile birleştirmelerini sağlayan çözümler geliştirmiştir.

Productivity Engineering GmbH (Verim Mühendisliği), elektronik endüstrisinde, bağımsız bir High Tech şirketidir. Productivity Engineering GmbH (PE/ Verim Mühendisliğinin) esas işi, entegre çevrim gelişim ve üretimiyle birlikte, ECAD/PLM entegre çözümlerinin geliştirilip uygulanmasıdır.

Her iki alanda [...]

Onceki Yazilar

Günümüzde High Tech Elektronik şirketleri, ürünlerinde yeni ve yenilikçi teknolojiyi nasıl kullanmaları gerektiğini bilmeli ve bir sonraki “mutlaka edinilmesi gereken” maddeleri hemen kullanmaya başlamalıdır. Ürün, tedarik zinciri ve düzenleyici standartlar giderek daha kompleks bir hal aldığı için, piyasanın ne istediğini sezebilme yeteneğiyle birlikte büyük süreç geliştirmeleri de uygulanmalıdır. Dassault Systèmes, High Tech Elektronik şirketlerinin –fikir [...]

Sonraki Yazilar