3DCatia Blog Bölümü
CATIA HABER VE MAKALELER

V6R2010, Uzman Olmayan ve Orta Piyasa Kullanıcılarına PLM 2.0 Çözümünü Getiriyor

Temmuz 29th 2010 3dcatia.com Tüm Makaleler, Catia V6 Makaleleri

Uzman olmayan kullanıcılar için gerçekçi simülasyon çözümleri ve çığır açan doğrudan-tasarım yeteneklerine ek olarak orta piyasa şirketleri ve küçük takımlar için özel olarak hazırlanmış bir yenilik ile, V6 Release 2010 çözümü, PLM 2.0 – herkes için -çok büyük yeni bir kullanıcı kitlesi için- PLM Online çözümünün piyasaya sürülmesini sağlıyor. The Dassault Systèmes V6’nın işbirlikçi platformu, çok sayıda endüstri türü tarafından benimsenmiştir. Bu endüstriler arasında:

 

Tekstil (Guess,Under Armour, Trent Ltd.);  Hızlı Tüketim Malları (Procter & Gamble); yaşam bilimleri (Beckman Coulter); yüksek teknoloji ürünleri (Lexmark International,novero); yarı iletkenler (Dialog Semiconductor, INSIDE Contactless); enerji (Oceaneering, Stork GLT); havacılık (Piaggio Aero Industries,Eaton Aerospace); otomotiv (Eaton,Great Wall Motors, Johnson Controls); şirket hizmetleri (TÜV Rheinland); yapı ve inşaat (Skanska) yer almaktadır. V6R2010’un temel parçalarından biri olan V6 PLM Express, orta piyasa şirketleri için özel olarak hazırlanmış ilk V6 çözüm setidir. Hızlı uygulama için tasarlanmış olan V6 PLM Express kullanıma hazır bir çevre olarak sunulur.

 

ORTA PİYASA İÇİN PLM 2.0 ÇÖZÜMÜ

 

V6 PLM Express, 10 yılı aşkın bir süredir, öncü PLM orta piyasa çözümleri sunmada DS deneyiminden yararlanıyor ve kullanım kolaylığı, dağıtılabilirlik, düşük maliyet ve orta piyasaya dayalı işlevsellik gibi temel V5 PLM Express değerlerini hazırlıyor.

DS, çok sayıda farklı müşteri profiline, en iyi ENOVIA MatrixOne, VPLM ve SmarTeam çözümlerini tek bir açık, ölçülebilir platformda ağ hizmetleri yapısı ile birleştirerek, V6’nın başlangıcından bu yana orta piyasa kullanıcılarının ihtiyaçlarını dikkate almıştır. uygulamalar genel anlamıyla, tasarım ile ilgilenen az miktarda V6 kullanıcısı ile başlayabilir ve tasarımdan simülasyona, ihtiyaç yönetiminden kaynak bulmaya kadar çok sayıda farklı işlev için 100,000’i aşkın kullanıcıya ulaşabilir.

 

 

V6 PLM Express, gerçek zamanlı kusursuz işbirliği, her yerden sağlanabilen çevirim içi tasarım işlevselliği ve küresel işbirliği yenilikleri gibi temel PLM 2.0 değerlerini orta piyasa kullanıcılarına açabilmek için tek platformlu bir yaklaşım benimsiyor. Örneğin; çevirim içi sağlanabilen tasarım, bir tasarımcının uzak bir yerden merkez ofis verisine bağlanabilmesine ve bir tasarım üzerinde web aracılığıyla doğrudan düzeltmeler yapabilmesine imkan tanıyor. Küresel işbirliği ise, yardımcı çalışanların dünya üzerinde her yerden gerçek zamanlı olarak bu tür bir erişimden yararlanabilmelerini sağlar.

Dassault Systèmes,yeni kitlelere V6 çözümünü getirirken, PLM 2.0 çözümünün kolaylığını, ulaşılabilirliğini ve çabukluğunu geliştiriyor.

 

RENAULT, FULL V6 PORTFOLYOSUNU TERCİH EDİYOR

 

Renault’nun EVP Mühendislik ve Kalite Yönetimi sorumlusu Odile Desforges, şu sözleri dile getirmiştir: “Mühendislik sürecimizi dünya çapında bir sürece dönüştürebilmek için mevcut çoklu çözümleri küresel olarak uygulanabilir tek bir entegre çözüm ile değiştirmemiz gerekiyordu. Bunun için, ful V6 portfolyosunu tercih ettik, çünkü entegre PLM çevresi, gerçek zamanlı işbirliği ve çevirim içi sağlanabilen tasarımlar bazında ihtiyaçlarımızı mükemmel bir şekilde karşılayabilmiştir. V6’nın yapısındaki tedarik zinciriyle entegre olma durumu, ekiplerimizin tedarikçiler ile kusursuz bir şekilde işbirliği içerisinde olabilmesini sağlamıştır.”

 

V6 PLM EXPRESS: BASİT VE HIZLI UYGULAMALAR

 

V6 PLM Express çözümleri hızlı uygulamalar için hazırlanmıştır. Örneğin; orta piyasa kullanıcılarına, ihtiyaçlarını karşılayan hızlı ve basit destek çözümleri sunan V6 PLM Express çözümünün satın alınması kolaydır. Yaratıcı düzenlemeler,V6 PLM Express çözümünün ayarlanıp uygulanmasını kolaylaştırmıştır. Çünkü V6 PLM Express çözümünün sunduğu avantajlar, büyük V6 portfolyosunun ayarlanmış bir alt setidir ve aynı ara yüzü, aynı paradigmayı ve aynı veri modelini kullanır. Bu alt set, aynı zamanda V6 uygulamalarının tamamında da rahatlıkla kullanılabilir.Sezgisel, ödüllü V6 ara yüzü ve uygun Microsoft çevresi ile tamamıyla entegre olunması sayesinde çözümlerin kullanımı kolaydır.

 

Kullanıcılar, PLM nesneleri ile belgelerini, Microsoft Windows’un “kes, yapıştır” ve “ sürükle, bırak” işlevlerini kullanarak V6 içinde yönetebilir yada Microsoft Office uygulamalarında ürün içeriğini kaydedebilir, göz atabilir ve kayıtlarda dolaşabilirler. Kullanıcılar aynı zamanda, V5 çözümündeki tasarım yöntemleri ile tutarlı olan tasarım yöntemlerinden yararlanabilir, bu yöntemleri daha hızlı bir şekilde minimal düzeyde bir eğitim ile daha verimli hale getirebilirler.Tüm V6 çözümleri, aynı ara yüzü ve aynı veri modelini paylaşırlar. Böylece orta piyasa tedarikçileri ile OEMler arasındaki tedarik zinciri entegrasyonu kolaylaşacaktır. Son olarak, yan çözümler paketi,V6 PLM Express çözümünün, orta piyasa kullanıcılarının ihtiyaçları ve beklentilerine uygun biçimde fiyatlandırıldığını garanti altına alır.

 

UZMAN OLMAYAN KULLANICILAR İÇİN UZMAN TEKNOLOJİLER

 

Kullanıcı deneyiminde köklü bir değişime gitmek, V6 çözümünün en önemli özelliklerinden birisidir. V6R2010, CATIA Live Shape ve SIMULIA DesignSight Structure çözümlerinin temel özellikleri ile uzman teknolojilerin gücünü uzman olmayan yeni kullanıcı kitlesiyle buluşturur.Artık CAD kullanıcıları bile -tasarımlar DS CAD olmayan bir sistemde hazırlanmış bile olsa- hızlı bir şekilde üç boyutlu olarak yeni tasarım kavramları yaratabilir veya tasarım kavramlarını değiştirebilirler. İzleme ve düzeltmeler için CATIA Live Shape yada CATIA çalışma alanları yeterli olacaktır.

 

Bu arada SIMULIA DesignSight Structure, tasarımcılar gibi, uzman olmayan kullanıcıları lineer olmayan sınırlı eleman analizi için ileri düzeyde simülasyon teknolojisiyle buluşturur. Ayrıca DS Dymola teknolojisi ve bileşen kütüphaneleri, CATIA Systems kullanıcılarının dinamik sistem davranışlarını kolaylıkla simule edebilmelerine yardımcı olur. DS, müşteri tabanında bu ilk orta piyasa sürümünü CATIA dosya temelli kullanıcılarına sunar. İlerideki sürümler, mevcut ENOVIA SmarTeam kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanacaktır. ENOVIA SmarTeam V5 çözümü satılmaya, desteklenmeye ve geliştirilmeye devam edecektir. Genel olarak V5 yada özel olarak ENOVIA SmarTeam V5 için bir “son” düşünülmemektedir. DS, V5 üzerinde yatırım yapmayı, V5’i geliştirip satmayı sürdürecek ve dünya çapında sayısı 8,000’i aşkın ENOVIA SmarTeam müşterisine sadık kalacaktır.

 

 

Orjinal Metin : www.3ds.com
Orjinal Çeviri : www.3dcatia.com


Subscribe
Share/Bookmark2 Yorum
“V6R2010, Uzman Olmayan ve Orta Piyasa Kullanıcılarına PLM 2.0 Çözümünü Getiriyor”
Avatar
aspergers syndromes symptoms

Do you people have a facebook fan page? I looked for one on twitter but could not discover one, I would really like to become a fan!


Avatar
aspergers syndromes symptoms

Thank you, I have recently been searching for information about this topic for ages and yours is the best I have discovered so far.
GerekliGerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylas

Paged comment generated by AJAX Comment Page

Yıllar önce, Kanada, Newmarket merkezli 21st Century Airships (21. Yüzyıl Zeplin Şirketi), çok farklı çevresel avantajlara sahip helyumlu zeplinler tasarlar. 1988’den bu yana piyasada olan şirket, jeo-araştırmaları, askeri denetim, hava gözlemi ve felaketler sırasındaki hücre kuleleri gibi geçici altyapıları desteklemek için kullanılan zeplinler tasarlamaktadır.21st Century Airships (21. Yüzyıl Zeplin [...]

Onceki Yazilar

V6, iş akışını bölmeden bir şirketin çalışma süreçlerini sürekli olarak geliştirebilme imkânı sunmaktadır.Dünya çapında yaklaşık 250 müşterisi, birkaç gün içinde gerçekleştirilen uygulamalar ve memnun edici toplam mülkiyet maliyeti (TCO) sonuçları ile, Dassault Systèmes’ın açık V6 platformu dünyada ilk kez PLM 2.0. adına dağıtım yapan şirket olarak başarısını ilerletmektedir. Bu ilerleme en son çıkan V6R2010x. ürününün [...]

Sonraki Yazilar