3DCatia Blog Bölümü
CATIA HABER VE MAKALELER

Gerçekci Animasyonlar

Mart 31st 2009 3dcatia.com Tüm Makaleler, Catia Genel Kategori

Ürün ve insan arasındaki oranların test edilmesi 2009 dan itibaren DeltaGen Version 8.5 ile sunulan dönüştürme motoru olan “Direct Catia Kinematics” , CAD-Program Catia V5 teki kinematik modülü gibi, araç içindeki insan oranını çok hızlı bir şekilde dönüştürebilir ve DeltaGen görsellik yazılımındaki görsellik prosesi için kullanabilir.

Çünkü şimdiye kadar profesyonel görüntüleme çözümleri yani hareket akışının gerçekci simülasyonunun kinematik bilgilerini güvenilir olarak kullanmak, sadece kısıtlı olarak mümkündü.

Bundan dolayı animasyonların oluşturulması çok zaman alıyordu. Karmaşık mekanik hareketlerin (örneğin Cabrio araçların tavanının açılıp kapanmasındaki parçaların anımasyonu gibi) gerçekçi olarak oluşturulması için bu bilgiler özellikle çok değerlidir ve müşteriye karşı en iyi değerlendirmeyi kolaylaştırır.Görsellik yazılımının yanındaki diğer yeni modüller de Version 8.5 te insani bir sanal sahne oluşturur. Örneğin eğer konstüktör bir araç modeli görselleştiriyorsa sanal prototipi mümkün olan en gerçekçi şekilde oluşturmaya dikkat etmelidir. Modelin değerlendirilmesi gerçekçi animasyonlarla insan ve ürün arasındaki oranların test edilmesiaçısından zorunludur.

 

Konstrüktör ve mühendisler , insan modelini , FBX-Datalari bazında İnsan modülü ile sahneye entegre edebilir ve her duruma uydurmak için sanal insanın hareket ve konumunu herhangi bir şekilde değiştirebilirler. RTT Immersive gibi ( gerçek kişi sanal dünyaya girer) sürekli kontrol araçlarının konbinasyonu ile entegre 3 boyutlu resmin parçaları sahneye ve tetkike dahil olur.

Subscribe Share/Save/Bookmark
GerekliGerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylas

Paged comment generated by AJAX Comment Page

CATIA V5’in ölçeklenebilir yapısı ve kabiliyetleri onun Havacılık, Otomotiv, Endüstiyel Makineler, Elektrik, elektronik Gemi İnşa, Fabrika Tasarımı ve Beyaz Eşya ile Mücevher ve Tekstil’e kadar çok geniş endüstriyel alanlarda uygulanmasını sağlar.

CATIA V5 tamamen entegre bir şekilde ürün konsept tasarımından hizmete sunulmasına kadar bütün ürün geliştirme sürecini kapsayan tek çözümdür. Açık ve ölçeklenebilir yapısı sayesinde stil [...]

Onceki Yazilar

google2ba5f0db9e441056.html

Sonraki Yazilar