3DCatia Blog Bölümü
CATIA HABER VE MAKALELER

Catia V5 R18

Mart 31st 2009 3dcatia.com Tüm Makaleler, Catia V5 Makaleleri

CATIA V5’in ölçeklenebilir yapısı ve kabiliyetleri onun Havacılık, Otomotiv, Endüstiyel Makineler, Elektrik, elektronik Gemi İnşa, Fabrika Tasarımı ve Beyaz Eşya ile Mücevher ve Tekstil’e kadar çok geniş endüstriyel alanlarda uygulanmasını sağlar.

CATIA V5 tamamen entegre bir şekilde ürün konsept tasarımından hizmete sunulmasına kadar bütün ürün geliştirme sürecini kapsayan tek çözümdür. Açık ve ölçeklenebilir yapısı sayesinde stil ve form tasarımı, mekanik tasarım, ekipman ve sistem mühendisliği, dijital mock up yönetimi, işleme, analiz ve simülasyonu içeren multi disiplinli büyük işletmelerde gerçek eş zamanlı mühendisliğe imkan sağlar. İşletmelerin ürün tasarım tecrübelerini tekrar kullanmalarını ve ürün geliştirme çevrimini hızlandıran CATIA V5, şirketlerin pazar ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı davranmalarına yardımcı olur.

Eş zamanlı ürün yaşam çevrimi yönetimini sağlayan ENOVIA, mühendislik kalitesi sağlayan SIMULIA ve üretim performansını sağlayan DELMIA ile birlikte çalışan CATIA V5 ,V5 PLM’in anahtar komponenti konumundadır.

CATIA V5 R18’e hızlı bir bakış:

* Shape ortamına getirilen “Chordal Fillet” ve “Styling Fillet” komutları sayesinde değişik formlu radyüsler atmak mümkündür.Tasarımcıların ihtiyacı olan G2 geçişli radyüs yüzeyleri elde edilebilmektedir.

* Yine radyüs kesit parametreleri kontrol edilebilmektedir.

* Shape ortamına da alınan Manuel Update komutuyla , tasarımcı tasarımını bu moda alarak istediği zaman güncelleme işlemini yapabilir.

* Sweep Surface komutlarının yetenekleri arttırılmıştır.

* Yine Shape ortamında , eğri ve yüzey analizleri bir başlık altına alınmış ve oldukça geliştirilmiştir. Bunun yanı sıra , kullanıcı kolaylığı göz ardı edilmemiştir.

* Shape ortamındaki bazı “Transformation” komutları Part ortamına da alınarak ,tasarım esnekliğine katkıda bulunulmuştur.

* Sheetmetal ortamına eklenen yeni özelliklerle , saç tasarımcıların daha rahat ve esnek çalışmaları hedeflenmiştir. Bu amaçla sketch referans konumlarının değiştirilmesine olanak sağlanmıştır.

* Bir çok CATIA modülüne eklenen “Photo Studio Easy Tools” komutu ile artık bulunduğu modülde fotoğraf kalitesinde resimler alınabilmektedir.

* Assembly ortamına , toplu montajlar ile çalışan tasarımcılar için fayda sağlayacak özellikler eklenmiştir . Hızlıca simetri alma ve Fix component bunlardan sadece bir kaçıdır…

* Circuit Board Design ortamında montaj ile çalışırken kullanıcının efektif çalışması için yenilikler katılmıştır. Montaj – Parça tasarımı daha esnek hale getirilmiştir.

* 3D ortamda Toleranslama ve açıklayıcı bilgilerin (annotation) ilavelerinin yapıldığı 3D Functional Tolerancing and Annotation ortamına yararlı ilaveler yapılmıştır. Tasarımcı düşündüklerini hızlıca 3D ortama aktararak verimli bir şekilde sonuca ulaşabilmektedir.

Kaynak (Source) :

http://www.3ds.com

Orjinal metin : Contact Mag Europe

Subscribe Share/Save/Bookmark
GerekliGerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylas

Paged comment generated by AJAX Comment Page

14 Nisan 2009: Istanbul                                                                            15 Nisan 2009: Ankara
MATLAB ve Simulink ile Enerji Sistemlerinin Modellenmesi ve Kontrolü
 
Istanbul:
14 Nisan 2009                Nippon Hotel, Topçu Caddesi No: 6, Taksim, Istanbul
Ankara:

15 Nisan 2009,              Ikizler Binası Toplantı Salonu, ODTÜ Teknokent, Ankara

Seminer Dili: Türkçe

Süre: ½ Gün
Model tabanlı tasarım yaklasımı ile çok disiplinli sistemlerin modellenmesi ve bu sistemler için denetleyici sistemlerin gelistirilmesini içeren [...]

Onceki Yazilar

Ürün ve insan arasındaki oranların test edilmesi 2009 dan itibaren DeltaGen Version 8.5 ile sunulan dönüştürme motoru olan “Direct Catia Kinematics” , CAD-Program Catia V5 teki kinematik modülü gibi, araç içindeki insan oranını çok hızlı bir şekilde dönüştürebilir ve DeltaGen görsellik yazılımındaki görsellik prosesi için kullanabilir.

Çünkü şimdiye kadar profesyonel görüntüleme çözümleri yani hareket akışının gerçekci [...]

Sonraki Yazilar