3DCatia Blog Bölümü
CATIA HABER VE MAKALELER

Catia Ile Ihtiyaçlarınıza Yönelik Tasarımlar

Ağustos 21st 2009 3dcatia.com Tüm Makaleler, Catia Genel Kategori

Yakın dönemde, model/kalıp yapımcıları, ürün kalitesi arttırılmasına yönelik baskı artarken, düşük maliyetli iş gücü ve bazı yeni katılımcıların ortaya çıkmasıyla, büyük iddialarla karşı karşıya gelmişlerdir ve zamanı azaltabilmek hala ciddi anlamda önem taşımaktadır. Mold & Die için CATIA, model/kalıp yapımcıları için, her türlü boyutta, ihtiyaçlarına yönelik özel olarak tasarlanmış, kullanım kolaylığı sunan çözümler sağlar.

catia_molded_tool_mold_die

Daha hızlı çalışabilmek ve en yüksek kalitede ürün dağıtımı için, Mold & Die şirketlerinin, otomasyonu maksimum seviyeye yükseltebilmek ve katma değer işlemlerine yoğunlaşabilmek adına, R&D’ye yatırım yapmaya devam etmeleri gerekmektedir. Rekabet ortamını sürdürebilmek için, entelektüel varlıklarını kavrayabilmeli, yönetebilmeli ve bunlara temayül göstermelidir. Bunun yanı sıra, tasarımdan araç yapım ve üretimine kadar tüm süreçleri otomatik hale getirmeleri gerkmektedir.

ÜRÜN VE SÜREÇ YENİLEME

Mold & Die için CATIA, kalıp sistemleri hazırlayan şirketlerin ürün ve süreç yeniliklerine odaklanabilmelerine ve dolayısıyla küresel piyasada daha daha etkili bir rekabet gücü edinmelerine yardımcı olacak teknoloji, metodoloji ve en iyi uygulamaları içeren baştan uca entegre bir çözümdür. Bilgi ve multi-disiplinli işbirliğini bünyesinde barındıran, üretken bir yaklaşıma dayalı çözümler, kalıp sistemleri endüstrisindeki bütün disiplinlerde –pres döküm, plastik kalıplama, kabartma baskı, adımlı kalıp basma, delme kalıbı ve sabit eşyalar- kullanılabilir ve tasarımdan, mühendislik, simülasyon ve üretime kadar olan tüm süreçlerin tamamlanmasını kolaylaştırmada gerekli yetenekleri sunar.

Mold & Die için CATIA, kavrama, paylaşım, tekrar kullanılabilir şirket kuralları, bilgi, beceri ve uzmanlık ile standartlaştırma garantisi verir. Mühendislik odaklı davranışlar kavranır ve taslaklar aracılığıyla tasarım tanımında kullanılır. Mühendislik bilgisini standartlaştırma ve önceden tanımlanmış standartlar ile geleneksel parçaları sunma kalıp sistemleri endüstrisinde, tasarım, üretim, saklama ve bakım maliyetlerini azaltabilmek adına ciddi anlamda önem taşımaktadır. Bu sayede, işlemsel esneklik geliştirilirken, değişim yönetimi de kolaylaşır.

3D-Solutions Design Service (3D-Çözümleri Tasarım Hizmetleri) kurucu ortaklarından Corey Chamberlain’in konuyla ilgili açıklamaları şu şekildedir: “Kabartma baskı tasarımında gerekeli süreyi büyük ölçüde azaltabilen, parça ve montajların kapsamlı, akıllıca bir veritabanını oluşturabiliyorduk. CATIA yazılımındaki tüm yeteneklere sahip olduğumuzda ise, kalıp tasarımında gereken süreyi yarıya indirme başarısına ulaşabildik.”

Bununla birlikte, şirketler, bilgiye daha hızlı ulaşabilmek adına tasarım ve üretim sistemlerini bağlayarak, tekliflere kısa sürede ve doğru şekilde cevap verebilir. Tasarım ve NC prgramlama bölümleri arasındaki etkileşimler de aynı zamanda, doğru parçayı zamanında üretebilmek açısından çok büyük önem taşımaktadır. NC programlamadan makine simülasyonuna bütün bir süreç, genel üretim zamanını ciddi anlamda azaltabilmek için, iyileştirilir. Bu şekilde, tasarım değişimleri hız kazanır ve tasarım standartlaştırması, yinelenen programlama işlemlerini azaltabilmek için, bir adım ilerlemiş olur.

catia_molded_tool_mold_die2

Mold & Die için CATIA çözümü ile, sağlam ve yenilikçi bir yaklaşım sunan Dassault Systèmes, her zaman daha fazlasını isteyen müşterileri memnun edebilmek için, verimi arttırıp, zamandan tasarruf sağlayarak araç yapımcılarına benzersiz bir fırsat sunar.

Kaynak (Source) :

Dassault Systemes, www.3ds.com

IBM, www-01.ibm.com

Orjinal Metin (Text) : www.3ds.com/catiaformoldanddie

Orjinal Metin (Text) : www.3ds.com/contactmag-extra
Arnaud.Casteran@3ds.com

Subscribe Share/Save/Bookmark
GerekliGerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylas

Paged comment generated by AJAX Comment Page

Günümüzde High Tech Elektronik şirketleri, ürünlerinde yeni ve yenilikçi teknolojiyi nasıl kullanmaları gerektiğini bilmeli ve bir sonraki “mutlaka edinilmesi gereken” maddeleri hemen kullanmaya başlamalıdır. Ürün, tedarik zinciri ve düzenleyici standartlar giderek daha kompleks bir hal aldığı için, piyasanın ne istediğini sezebilme yeteneğiyle birlikte büyük süreç geliştirmeleri de uygulanmalıdır. Dassault Systèmes, High Tech Elektronik şirketlerinin –fikir [...]

Onceki Yazilar

Detaylar üzerinde yoğun bir dikkat ve özen gösteren Nikon, ürettiği her yeni kamera tasarımında stil ve ergonomikliği birleştirir. Tasarımcılar, CATIA sayesinde tasarım süreçlerini azaltırken, yaratıcılıklarını özgür bırakabilirler.

1917’de kurulan Nikon, kamera, dürbün, mikroskop gibi optik parçalar geliştirip üretmektedir. Son zamanlarda, Nikon, yarı iletken ışıklama araçları; dijital kamera, film kamerası ve yenileme lensleri gibi

Sonraki Yazilar