3DCatia Blog Bölümü
CATIA HABER VE MAKALELER

CAD-PLM Projeleriniz Icin Ideal Bir Ortak

Eylül 1st 2009 3dcatia.com Tüm Makaleler, Catia Genel Kategori

PCO Innovation (PCO Yenilikleri), PLM uygulaması ve yenilik süreçlerinin iyileştirilmesinde uzmanlaşmış, bağımsız bir uluslararsı danışma ve hizmet grubudur. Aşağıda, PCO Innovation, Eşbaşkanı Olivier Létard ile, özellikle Dassault Systèmes müşterilerine destek sağlama gibi konularda, 30 ülkede 500 danışmanı tarafından yürütülen faaliyet türleri üzerine yapılmış bir röportaja yer verilmiştir.

cad_plm

Röpörtajcı: PCO Innovation’ın amaçları neler?

Olivier Létard: PCO Innovation, PLM alanında ün yapmış iki şirketin birleşmesi sonucu ortaya çıkmıştır: bu şirketler; Fransız şirketi PCO Technologies (PCO Teknolojileri) ile bir Kanada şirketi olan idCAD Consulting (idCAD Danışma) şirketleridir. PCO Innovation’ın amacı, kendini dünya çapında PLM danışma ve hizmetleri sunan bağımsız bir lider firma konumuna getirmektir.

Röpörtajcı: PCO Innovation’s uzmanlık alanlarından bahsedebilir misiniz?

O. L.: Her şeyden önce, özellikle, tasarım, eş zamanlı mühendislik, dijital prototiplendirme ve kapsamlı girişim işlemleri ile ilgili alanlarda ürün gelişimi ve endüstrileşme konularında performanslarını arttırmak isteyen üreticilere yardımcı oluyoruz. Hem işlemsel (metodolojiler, destek vb.) hem de IT düzeyinde (özgünleştirme, bütünleme, bakım vb.) rol oynamaktayız. Harici uzmanlığı yanı sıra, PCO Innovation, özel, lider yazılım geliştirme şirketleriyle ortaklılıklarıyla birlikte değişim ve proje yönetiminde başvurulabilecek uzmanlığını ortaya koymaktadır.

Röpörtajcı: PCO Innovation, Dassault Systèmes ile ne tür bir ortaklık kurmuştur?

O. L.: 2001’den bu yana, PCO Innovation, Dassault Systèmes hizmet ortağı olarak çalışmaktadır. Bu yüzden, CATIA (V4/V5/V6), ENOVIA (VPM/ LCA/ SmarTeam/ MatrixOne) ve DELMIA teknolojileri takımlarında mükemmel düzeyde uzmanlık elde edebilmişlerdir. Alanında, PCO Innovation ve Dassault Systèmes ekipleri arasındaki bütünleyicilik, toplam yazılım/ – hizmet çözümlerini paylaşımcı müşterilerimize önerebilmemizi sağlamıştır.

Röpörtajcı: Uzmanlarınızın müşterilerle nasıl işbirliği yaptığnı daha detaylı anlatabilir misiniz?

O. L.: Çoğunlukla projelerde sistem girişi işlemleri gerçekleştiriyor ve sonrasında tekrar teknoloji uygulamaları ve son olarak da kullanıcı desteği adımını uyguluyoruz. Dünyanın dört bir yanından önemli Dassault Systèmes müşterileri, hizmet dağıtımı, proje ve personel delegasyonundaki kalite ve hızımızı, takdir etmektedir. Fransa’daki Volvo Grubu, Almaya’daki Volkswagen, Amerika’daki Gulfstream ve Hindistan’daki HAL, bu müşterilerin birkaç örneğidir.

Röpörtajcı: Bu adımda, PCO Innovation’ın V6 tecrübesi nedir?

O. L.: Dassault Systèmes’ Lab ve çok sayıda öncü müşteriyi izleyerek, bu yeni teknolojiyikullanmaya başladık. Bu çalışma, V6 stratejisinin çevirimiçi PLM kullanmanın, havacılık ve otomobil enüstrileri gibi sektörlerde görülen çok yönlü işbirliğinin çabuk benimsenebildiği projelerde su götürmez faydaları olacağı konusunda bizi ikna etmeyi başarmıştır.

Kaynak (Source) :
Dassault Systemes, www.3ds.com

PCO,    www.pco-innovation.com
Orjinal Metin (Text) : www.3ds.com/contactmag-extra

Subscribe Share/Save/Bookmark
GerekliGerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylas

Paged comment generated by AJAX Comment Page

Detaylar üzerinde yoğun bir dikkat ve özen gösteren Nikon, ürettiği her yeni kamera tasarımında stil ve ergonomikliği birleştirir. Tasarımcılar, CATIA sayesinde tasarım süreçlerini azaltırken, yaratıcılıklarını özgür bırakabilirler.

1917’de kurulan Nikon, kamera, dürbün, mikroskop gibi optik parçalar geliştirip üretmektedir. Son zamanlarda, Nikon, yarı iletken ışıklama araçları; dijital kamera, film kamerası ve yenileme lensleri gibi

Onceki Yazilar

Bir mimar olan Marks Barfield, ziyaretçilerin dikkatini çekebilecek dünya çapında lider bir yapıyı, zamanında, bütçeyi zorlamadan ve özünde sürdürülebilirlikle tasarlayıp dağıtabilmek için Gehry Technologies’ (Gehry Teknolojileri) Digital Project (Dijital Projesi) kullanır.

ÇARKIFELEK

Marks Barfield tarafından tasarlanıp, 209 milyon yolcusu ile, yakın dönemde satılan London Eye, dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden birine doğru akan Thames [...]

Sonraki Yazilar