3DCatia Blog Bölümü
CATIA HABER VE MAKALELER

Bell Helicopter,V6 PLM Platformu ile işbirliğini ve Time-to-Market yeteneğini geliştiriyor

Eylül 20th 2011 3dcatia.com Tüm Makaleler, Catia Genel Kategori

(Time-to-Market (TTM (zamanında pazarlama)) = Olası bir ürün konseptinin, düşünce aşamasından başlayıp, tasarım, geliştirilme ve üretim süreçleri sonucunda piyasaya sürüldüğü zamana kadar geçen süreye verilen isim.Bu süre ne kadar kısa olursa o ürünün piyasada daha fazla satılabilme olasılığı artar.)  Ürün yaşamdöngüsü yönetimi (PLM) ve 3 boyut çözümlerinin dünya çapındaki lideri Dassault Systèmes (DS) 9 Kasım 2010 Orlando,Fla’ da yaptığı açıklamayla; bir Textron firması olan Bell Helicopter’ in DS ile hem işbirliğini geliştirmek hem de yeni helikopterlerin üretiminden pazara sunulmasına kadarki geçen süresinii azaltmak için V6 PLM platformunu kullanmaya başladığını duyurmuştur.

Şirket genelindeki iç süreçlerin geliştirilmesi ve sistemlerin güncellenmesi çabasının bir parçası olarak Bell Helicopter, Dassault Systèmes’ in ENOVIA V6, CATIA V6, DELMIA V6, 3DVIA V6, ve SIMULIA V6  modüllerini de içeren bütün marka çeşitliliğinden yararlanmaktadır.

İş sistemleri modernizasyon projesine bağlı olarak,Bell Helicopter, üretim kapasitesini artırmak, time to market (TTM) zamanını azaltmak ve kurduğu ortaklıkları büyütmek için, teknoloji sistemlerini sağlamlaştırıyor ve eski,demode olmuş software’ larını geliştiriyor.Yüksek verimlilik ve Return on Investment (ROI)(ROI = yapılan yatırımın size geri dönüşünü gösteren veridir) arayan Bell Helicopter; esnek PLM omurgasına sahip,  havacılık endüstrisi işlevselliğinde uzmanlaşmış ve büyük ölçüde özelleştirilme yapılabildiği için Dassault Systèmes V6’ yı seçti.Proje er ya da geç Teksas şehirlerinden Fort Worth ve Amarillo’ nun yanı sıra Mirabel, Quebec, Canada’ da 6000 kullanıcıya ulaşacaktır.

‘‘Genişletilmiş tedarik zinciri boyunca işbirliğini kolaylaştıran, tasarım ve üretim aşamalarındaki lüzumsuz harcamaları kısan ve inovasyonu  artıran bir PLM çözümü aradık.’’ Diyor Bell Helicopter CIO su Bennie Peek; ‘‘Dassault Systèmes ile olan bu ortaklık, bize hava araçlarımız için artan global talebi karşılama ve verilerimiz için gerçek bir tekil versiyon oluşturma imkanı sağlıyor.’’

Bell Helicopter, verileri tek bir sisteme bağlamak için, yani verileri mühendislik materyal listelerini yönetecek, iş disiplinleri boyunca (sözleşmeler ve gereksinimlerden son ürüne kadar) tamamiyle izlenebilirliğe izin verecek tek bir sisteme bağlamak için Dassault Systèmes’ in ENOVIA çözüm portföyünden yararlanmayı planlamaktadır. Dassault Systèmes’ in DELMIA çözüm portföyü imalat ve ergonomi için, 3DVIA planlama ve çalışma içeriklerini illüstre etmek için, CATIA ürün çizimi için ve SIMULIA’ nın yaşam döngüsü yönetimi simülasyonu çözümü de mühendislik simülasyon veri ve proseslerinin geniş ölçüde yönetimini desteklemek için kullanılacaktır.

‘‘Hızlı-tempolu endüstrilerdeki üreticiler artan bir biçimde; tam, yaygın bir PLM altyapısının ve V6’ nın eşsiz işlevsellik genişliğinin ve sağladığı işbirliği seçeneklerinin farkına varmaya başlıyorlar.’’ Diyor Dassault Systèmes Amerika genel müdürü Al Bunshaft, ‘‘Bell Helicopter fikri mülkiyet yönetimi için, tek bir platformdan, gelişmiş iç ve dış işbirlikçilerden ve yeniden kullanabilirlik ve izlenebilirlikten yararlanacaktır.’’

Havacılık ve savunma sanayiinde 25 yıldan fazla süredir PLM çözümlerinin fiili lideri olan Dassault Systèmes,  yenilikçi ürünlerin gelişiminde ivmelenme için birleşik çözümler sunarak şirketlere büyük pazarlama başarısı getiryor. İnovasyon, üretimden, bakımdan ve talep yönetiminden ayrılamayacağı için Dassault Systèmes A&D PLM çözümlerini iş süreci yönetimine sunuyor, cutting-edge çözümlerini de tasarım,mühendislik,imalat ve satış sonrası hizmetleri için sunuyor.
Dassault Systèmes Hakkında

3 boyut ve ürün yaşamdöngüsü yönetimi (PLM) çözümlerinin dünya lideri konumundaki Dassault Systèmes, 80 ülkedeki toplam 115,000 den fazla müşterisine itibar sağlıyor.3D software pazarında 1981 den beri öncü olan Dassault Systèmes uygulamaları, ürünün konseptinden bakımına ve geri dönüşümüne kadarki komple yaşamdöngüsüne 3 boyutlu bir bakış açısı sağlıyor. Dassault Systèmes in ürün portföyünde, sanal ürün tasarımında CATIA, 3 boyutlu mekanik tasarımda SolidWorks, sanal üretimlerde DELMIA, sanal analizlerde, testlerde SIMULIA, global işbirlikçi yaşamdöngüsü yönetimi için ENOVIA, 3 boyutlu gerçekçi deneyimler için 3DVIA modülleri bulunur.Daha fazla bilgi için http://www.3ds.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
CATIA, DELMIA, ENOVIA, SIMULIA, SolidWorks ve 3DVIA, Dassault Systèmes’ in veya Amerika’ da ya da diğer ülkelerde bulunan yan firmalarının tescilli markalarıdır.

Bell Helicopter Hakkında

Textron A.Ş. nin tamamına sahip olduğu iştiraki Bell Helicopter, sivil ve askeri,insanlı ve insansız dikey havalanan uçaklarda sektörün önde gelen üreticisi konumundadır ve devrim niteliğindeki tilt rotorlu uçaklar konusunda öncüdür. Birinci sınıf müşteri hizmeti,inovasyonu ve üstün kalitesiyle global olarak tanınan Bell Helicopter, dünya çapındaki çalışma gücü sayesinde ulaşım için hava yollarını kullanan 120 den fazla ülkedeki müşterilerine  Bell uçakları ile hizmet verir.

Kaynak (Source) :

www.3ds.com

www.bellhelicopter.com

Orjinal metin (Original text) : www.3ds.com/company/news-media/press-releases-detail/release//single/3170/?no_cache=1&no_cache=1

Orjinak çeviri : www.3dcatia.com

Share

GerekliGerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylas

Paged comment generated by AJAX Comment Page

Elekta,tüm mühendislik verisi ile ürün yaşam çevrimi kapsamındaki süreçleri birleştirebilmek ve 2500 çalışanıyla ortağına tek bir dijital bilgi kaynağı sunabilmek amacıyla ENOVIA kullanmaktadır. Elekta, ENOVIA sayesinde aşırı miktarda ürün verisini yönetebilmekte ve denetlemeler için belgelerle süreç bilgisini kolaylıkla yerleştirebilmektedir. Elekta, kanser ve beyinle ilgili rahatsızlıkların tedavisi için [...]

Onceki Yazilar

Ürün başarısı için Catia V5 önde gelen bir çözümdür. Bütün üretim organizasyonlarını; tedarik zincirleri aracılığıyla OEM’lerden bağımsız küçük üreticilere kadar adresler.

Catia endüstrilerde geniş bir yelpazede kullanılabilir; havacılıktan otomotive ve endüstriyel makinelere, elektroniklerden, gemi inşaatına, tesis dizaynına ve tüketim mallarına kadar.

Bugün Catia herhangi bir şeyi örneğin; uçaktan, mücevherler ve elbiselere kadar tasarlamak için kullanılıyor.

Komple ürün [...]

Sonraki Yazilar