3DCatia Blog Bölümü
CATIA HABER VE MAKALELER

AMD ATI FireGL ve FirePro ile Catia

Temmuz 9th 2009 3dcatia.com Tüm Makaleler, Catia Genel Kategori

AMD Grafik Kartları Büyük Montajlarda Gerçek Zamanlı Performansı Arttırıyor. CATIA V5 Release 18 SP4 ve daha yeni versiyon kullanan Dassault Systèmes PLM kullanıcıları artık, AMD’nin ATI FireGL™ ve yeni ATI FirePro™ grafik kartları ile büyük montajlardaki gerçek zamanlı performanslarını arttırıyor. CATIA’nın yeni özellikleri ve sürücüleriyle AMD grafik kartları; süreç zamanlarını %100’e kadar arttırabilmekte ve büyük modellerin eskisinden çok daha hızlı yüklenmesini sağlayabilmektedir

Bu performans artışını sağlayan ; CATIA V5’in yeni özelliklerinin ve yeni sürümlerinin yüklenerek ATI FireGL ve yeni ATI FirePro kartlarının gücünün kullanılmasıdır.

Buradaki püf noktası CPU (işlemci) üzerine binen yükün grafik kartı üzerindeki GPU’ya (grafik proses ünitesi) taşınmasıdır.Veriler bir kere AMD grafik kartı üzerine yüklenip depolandığında burada lokal olarak işlenebilir hale gelmektedir. Bu da, kabaca, verilerin grafik kartı üzerinden işlemci üzerine taşınması prosesini ortadan kaldırmaktadır.

Bu işlem sadece zaman tasarrufu sağlamakla kalmayıp sistemin diğer kaynaklarını da (RAM vb.) gereksiz yere meşgul etmediği için sistemi rahatlatır.

CATIA AMD

YENİ ÖZELLİKLER VE SÜRÜCÜLER CATIA’NIN PERFORMANSINI ARTTIRIYOR!

AMD ile çalışan Dassault Systèmes, kullanıcılarına, OpenGL 2.1 ile sunulan ve CATIA ile GPU arasında bir bağ kuran yeni bir teknoloji sağlıyor.

Grafik kartının üzerindeki depolama alanı kullanıcılara, özellikle gölgeleme, dokulama ve gerçek zamanlı rendering yaparken, daha büyük modeller ve veri setleri ile çalışma imkanı sunuyor.

CATIA’nın bu teknolojik gelişiminin avantajlarından yararlanabilmek için CATIA versiyonunun V5R18 SP4 ya da üstü olması ve OpenGL 2.1 destekleyen profesyonel bir grafik kartına sahip olunması gerekiyor.

Son iki yılda piyasaya sürülen AMD’nin tüm ATI FireGL and ATI FirePro grafik kartları bu özelliklere sahiptir. Eğer sisteminiz yukarıda bahsedilen özelliklere sahipse hiçbir ek donanım harcaması yapmadan bu teknolojiden faydalanabilirsiniz. Bu teknolojiyi nasıl kullanabileceğinizle ilgili tüm destek için lütfen AMD, Dassault Systèmes ya da DS satıcınızla irtibata geçiniz.

Kaynak (Source) :

http://www.3ds.com

Orjinal metin : Contact Mag Europe

Subscribe Share/Save/Bookmark

GerekliGerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylas

Paged comment generated by AJAX Comment Page

Havacılık ve Savunma Endüstrisi

Uçuş roketi yakıt ve malzeme fiyatları… Özel uçak yapılandırmaları için giderek artan talep… Yorucu, kalite yönetim ve belgelendirme işlemleri… Yeryüzündeki en kompleks yapıyı oluşturacak yeni bir stratejiye hazır mısınız? Tedarik zincirinizin etrafında verimli bir çalışma sergiliyor musunuz? Dassault Systèmes, Product Lifecycle Management (Ürün Yaşam çevrimi Yönetimi) entegre çözümleri ile pazar odaklı yeniliklere [...]

Onceki Yazilar

“CATIA kullanarak, projenin ilk adımının tamamlanmasında zamandan %30 tasarruf etmeyi başardık.”
Jim Grimes, GID Kurucusu ve Baş Tasarımcısı

1998’de yaratıcı beyinler için küçük bir tasarım mağazası olarak kurulmuş GID Gelişim Şirketi (Development Corporation) ürün geliştirme ve üretim için kesinlikle doğru bir kaynak haline gelmiştir. Rekabetçilik yaratabilmek için, GID Şirketi, tasarımlarını geliştirmek için CATIA, veri kompleksliğiyle başa çıkabilmek [...]

Sonraki Yazilar